Urzędowe złomowanie aut

Auto szrot Lubań

 Auto szrot Lubań, Zgorzelec

auto szrot Zgorzelec

Chcesz legalnie wyrejestrować
pojazd – zadzwoń do nas
501-221-228

Auto szrot

DRODZY KLIENCI!

Od jakiegoś czasu pojawiają się ogłoszenia ,,POSZUKIWACZY” WYEKSPLOATOWANYCH POJAZDÓW, którzy za niewielkie pieniądze oferują odkupienie pojazdów z zawarciem umowy kupna-sprzedaży.
Należy pamiętać, iż koniecznym jest zweryfikowanie tożsamości kupującego!

Skutkiem zawarcia umowy z osobą podstawioną – fikcyjną jest w konsekwencji Państwa odpowiedzialność za brak ubezpieczenia OC pojazdu, ponieważ ,,nabywca” nigdy pojazdu nie zarejestruje.

Auto szrot – legalne złomowanie aut VERNAL

Do zbywcy pojazdu należy obowiązek powiadomienia ubezpieczyciela o fakcie zbycia pojazdu i danych osobowych nabywcy. Jeżeli zbywca pojazdu wbrew obowiązkowi nie zawiera umowy ubezpieczenia OC, to nowy właściciel zobowiązany jest zawrzeć umowę ubezpieczenia OC w dniu, w którym nabył nieubezpieczony pojazd. W innym wypadku naraża się na kary Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Zbywca pojazdu mechanicznego ponosi wraz z nabywcą odpowiedzialność solidarną wobec zakładu ubezpieczeniowego (podstawa prawna: art. 31, 32, 41 ustawy z 22.05.2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych…) Art.88 cytowanej ustawy za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC dla posiadaczy pojazdów mechanicznych nakłada opłatę:

  • samochody osobowe – 3.500 zł /powyżej 14 dni /
  • ciężarowe i autobusy – 4.500 zł

Spełnienie obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia obowiązkowego OC posiadaczy pojazdów podlega kontroli przez:

– Policję
– organy celne
– Straż Graniczną
– Organy właściwe w sprawach rejestracji pojazdów
– Inspekcję Transportu Drogowego.

Tylko co dziesiąty samochód wycofany z eksploatacji w Polsce jest przetwarzany zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów w stacji demontażu.

Auto złom

Wraki rozbierane są nielegalnie w miejscach do tego nieprzeznaczonych, powodując degradację środowiska. Z nielegalnie rozbieranych pojazdów niesprawdzone części używane trafiają na rynek wtórny. Szara strefa kwitnie…Nie bierzcie w tym udziału!

Pamiętajmy! Pozbycie się pojazdu nie oznacza pozbycia się kłopotów finansowych.

Pojazdy nienadające się do eksploatacji powinny trafić wyłącznie do kasacji w profesjonalnej stacji demontażu działającej na mocy Decyzji Wojewody. To jest warunek jego wyrejestrowania.

Gwarantuje to Państwu działająca na naszym terenie stacja demontażu pojazdów – całodobowo bez kosztów – /odbiór własnym transportem – laweta/

Dlaczego powinniśmy złomować auto w legalnej stacji


Auto szrot Lubań, Zgorzelec, Zawidów